недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Еве каде ќе нема струја утре

Поврзани вести

Во текот на утрешниот ден без електрична енергија ќе останат корисниците од повеќе скопски општини.

Како што информираат од РЦУК:

– во време од 08:30 до 14:30 часот, дел од село Љуботен во општина Бутел;

-во време од 09:00 до 11:00 часот, ул.171 ,населба Крњево, во општина Центар;

– во време од 12:00 до 15:00 часот, дел од ул.Јордан Мијалков во општина Центар;

-во време од 04:30 до 05:00 часот,нас.Острово, населба Стар Аеродром, населба Ново Лисиче, цела општина Аеродром во општина Аеродром.

Најчитани вести