четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Еве каде ќе нема струја во недела и во понеделник

bez-struja500

Последни вести

Заради технички зафати во електро-системот  без електрична енергија во недела во време од 08.00 до 11.30 часот,  корисниците од дел ул. Трета Македонска бригада поточно објектите во кругот на фабрика Кончар во општина Аеродром.

Во понеделник  во време од 08.30 до 14.30 часот, без струја ќе бидат корисниците од насеселбата Кучевишка Бара, општина Бутел.

Најчитани вести