вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Еве каде ќе нема вода утре

najvoda

Последни вести

Поради уличен дефект со профил ф-400мм на Бул. „Србија“ раскрсница со Бул.„ Борис Трајковски“, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците на висока зона од Аеродром и Ново Лисиче од 02:00 часот (наутро)  до завршување на дефектот.

Прекин во водоснабдувањете ќе имаат корисниците ул. „Рузвелтова“ на потегот од Бул. Партизански одреди до ул. Орце Николов, поради изведување на водоводен приклучок со профил од  ф-100мм на истата улица. Прекинот ќе биде од 09:30 часот  до завршување на приклучокот.

 

 

Најчитани вести