Еве како би изгледала двојазичноста која ја најавува Заев

Не стивнуваат реакцијата на јавноста, предизвикани од скандалозните ставови на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, по однос на двојазичноста во Македонија.

За да доловат како би изгледало тоа, граѓаните спроведоа герила акција, па на патната сигнализација поставија зборови на албански јазик.

Вака би изгледала двојазичноста која ја најавува Заев:

image-0-02-05-a7b6d0e295d901cdfdf79827ff8bcd145e5c3affeaad37913cc95be7139e066a-v

image-0-02-05-0f9d30f0d69121bb6c1bd1e26ba64ac280262d0ca1169c3420297f6b4be9aa2b-v

image-0-02-05-1136aac9712718f61b3bc479ed3e45f6f1f7cb85a5acea02935edaf9515ceda9-v

image-0-02-05-941325f17130f35649686f5ae88fbb16b7a6132bf6b0ee6e325b195e000443e8-v

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.