сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве како Босанците се штитат од крадците

1-bezbednosnite-kameri-od-eden-poinakov-agol-www.kafepauza.mk_

Поврзани вести

Лажните безбедносни камери – нов хит во БиХ!

Поради лошата економска состојба се поголем број граѓани поставуваат лажни безбедносни камери на своите куќи, станови, викендици со цел да се заштитат од крадците.

Иако изгледаат идентично како вистинските лажните камери може да се купат ногу поевтино, по цена од пет до дваесет и пет евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести