среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве како да имате повеќе секс

seks4

Поврзани вести

Љубителите на секс кои сакаат да ги зголемата часовите кои ги минуваат в кревет сега може да го направат тоа со помош на неколку трикови. Едно истражување покажало на кои се начини можете да го одоброволите својот партнер да посака повеќе секс.

Галењето по водењето љубов е исклучително ваќно за јакнење на врската и зближување со партнерот, но токму тоа е еден од главните причини поради кои партнерите секогаш посакуваат уште повеќе секс.

Според студијата изработени на Универзитетот во Торонто, бакнежите и галењето влијаат подобро на емоциите од сексот, особено ако за време на тие нежни моменти зборувате за приватни и лични работи.

Така, двојките кои се галат по сексот, не само што имаат почест и подобар секс, туку и се посреќни во своите врски. Ова особено се препорачува на својки со мали деца, кои немаат премногу време еден за друг. На овој начин за многу кратко време повторно ќе се зближат и ќе ја зајакнат својата врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести