Магазин

Еве како Меган Фокс ја врати линијата

Еве како Меган Фокс ја врати линијата

Актерката Меган Фокс само два месеци по породувањето воодушевува со својата совршена линија.

Актерката за кратко време роди два сина, но не ја наруши својата беспрекорна линија. Таа ја држеше Палео диетата, која се состои од внесување на прилично протеини.

– Морав строго да водам сметка за исхраната. Речиси јадев само протеини со многу малку јаглено хидрати и шеќери, рече Меган.

Диетата пропишува внесување на протетини, добри масти, свежо овошје и зеленчук, но треба да се избегнуваат сувомеснатите производи, шеќерот, солта, производите од жито (леб, пченка, пченица, ориз, тестенини), зрнестиот зеленчук, млечните производи, квасец, кафе и алкохол. Компирот, сојата и пченката се строго забрането поради тоа што денес тие се генетски и нутриционистички модифицирани.