вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Еве како СДСМ суши лаже

Најдобар демант дека СДСМ и нивните медиуми лажат дека премиерот Груевски бил во Прилеп е и попладневниот состанокот кој премиерот го имаше во Владата во текот на целиот ден, а кој го проследија телевизиските екипи од сите медиуми.

Еве како СДСМ суши лаже

Еве како СДСМ суши лаже

Последни вести

Информациите дека Никола Груевски бил на народен собир во Црквата Св. Димитрија во Прилеп и дека поради тоа имало слаба посетеност се  уште еден пример за стратегијата на СДСМ базирана на лаги и манипулирање на јавноста. Ваквото соопштение кое го испрати СДСМ Прилеп, а веднаш беше пренесено од страна на соросовиот портал Плус Инфо е уште една бескрупулозна лага и показател како на дело СДСМ сака да ја излаже јавноста.

Премиерот Никола Груевски не само што денес воопшто не бил  во посета на Прилеп, туку целиот ден го поминува работно во просториите на Владата. Информациите од луѓето од ВМРО-ДПМНЕ и функционерите кои биле присутни со народот говорат дека настанот бил проследен од огромен број на граѓани.

Најдобар демант дека СДСМ и нивните медиуми лажат дека премиерот Груевски бил во Прилеп е и попладневниот состанокот кој премиерот го имаше во Владата во текот на целиот ден, а кој го проследија телевизиските екипи од сите медиуми.

Од ВМРО-ДПМНЕ додаваат дека СДСМ доживува фијаско и секој нов ден се откриваат нови лаги кои тие самите ги фабрикуваат.  Очигледна е нивната нервоза, па по неколкуте лаги за посетата на Заев на Израел ова е нова манипулација која брзо е демаскирана, брифираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Стратегијата на СДСМ е практично лиферување и штанцање на лаги и грубо газење на вистината за која само тие декларативно се залагаат. Изминатиот месец имаше канонада на невистини и лаги чиј главен извор беше токму СДСМ а тие истите беа пренесувани од медиумите под нивна контрола.

Очигледно ваквата нивна стратегија доживуваа силен дебакл, па за два дена СДСМ беше демантирана на двапати од државата Израел. Прво дека не се разговарало за внатрешни и финансиски прашања важни за Македонија што значи воопшто не биле спомнати ниту бомбите на Заев иако тој лажеше дека се дискутриало за нив при состаноците кој ги имал со министерот за внатрешни работи на Израел Шалом и израелскиот претседател, а денес стигна нов демант дека наспроти тврдењата на вести 24 и Телма, Заев воопшто немал никаков контакт ниту средба со преставник на МОСАД.

Денес уште една шлаканица на Заев стигна токму од Прилеп и собирот кој бил во црквата при што лесно се разоктрива манипулацијата која ја шират од СДСМ и медиумите блиски до нив.

 

Најчитани вести