Македонија

Еве какво ќе биде времето во текот на следната недела?

Еве какво ќе биде времето во текот на следната недела?

Времето во Македонија денеска ќе биде свежо, облачно и променливо. Во понеделник не очекува слично време, а од вторник температурата ќе порасне и времето ќе се стабилизира.

И во понеделник времето ќе биде променливо облачно и посвежо со услови за слаб локален дожд во источните делови.

Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 19 степени.

Од вторник ќе настапи период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Во четврток попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд.