Македонија

Eве какво време не’ очекува до крајот на неделава

Eве какво време не’ очекува до крајот на неделава
Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Во Скопје пак, ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со повремени локални врнежи од дожд и умерен јужен ветер.

Повеќе врнежи се очекуваат во сабота, кога повремено ќе дува и засилен јужен ветер.