петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Еве какво време не очекува неделава

studeno

Поврзани вести

Под влијание на влажна и постудена воздушна маса од север во четврток ќе има врнежи од дожд, кои на планините и на некои повисоки места ќе поминуваат во снег.

Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови. Во петок во утринските часови врнежите постепено ќе престануваат.

Во четврток и во петок ќе дува умерен, повремено силен ветер од северозападен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина над 70 km/h и ќе предизвика нагло опаѓање на температурата на воздухот.

Дневната температура ќе биде за повеќе од десет степени пониска во однос на денешната.

Потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно, но посвежо време.

Најчитани вести