Македонија

Еве какво време не очекува викендов

Еве какво време не очекува викендов

Од утре попладне до понеделник ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. Поизразена нестабилност се очекува во недела.

Од недела се очекува пад на температурата на воздухот.

Во вторник се уште ќе има услови за слаб локален дожд, а извесно стабилизирање на времето ќе има од среда.