петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Еве какво време не очекува викендов

dozd-cador

Последни вести

Од утре попладне до понеделник ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. Поизразена нестабилност се очекува во недела.

Од недела се очекува пад на температурата на воздухот.

Во вторник се уште ќе има услови за слаб локален дожд, а извесно стабилизирање на времето ќе има од среда.

Најчитани вести