среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Еве какво време не очекува викендов

lepo-vreme-mondo-stefan-stojanovic-27

Поврзани вести

Времето денеска сончево со умерена облачност и свежо. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и северозападен правец, особено долж Повардарието каде на места ќе достигнува брзина околу 60 км/час.

Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Утре кон крајот на денот и в недела претпладне ќе има услови за слаби локални врнежи од дожд, а на планините од слаб снег.

Потоа од понеделник времето ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура.

Најчитани вести