сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве какво време не очекува викендов

vreme

Поврзани вести

Денеска не очекува топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен западен ветер, кој на повисоките места и на планините повремено ќе се засилува.

Температурата ќе се вижи од 23 до 35 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево време. Пооблачно ќе биде утре, кога во северните делови ќе има локални врнежи од дожд, а температурите ќе се намалат за неколку степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести