Македонија

Еве какво време не очекува викендов

Еве какво време не очекува викендов

Денеска не очекува топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен западен ветер, кој на повисоките места и на планините повремено ќе се засилува.

Температурата ќе се вижи од 23 до 35 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево време. Пооблачно ќе биде утре, кога во северните делови ќе има локални врнежи од дожд, а температурите ќе се намалат за неколку степени.