петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Еве какво време не очекува

utre

Последни вести

Во деновите од викендот ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Утре во североисточните делови ќе има услови за слаб дожд.

Во недела кон крајот на денот ќе потпаднеме под влијание на нов влажен бран, кој ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, кои во ноќта кон понеделник ќе преминуваат во врнежи од снег, проследени со засилен северен ветер и нагло опаѓање на температурата. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Попладне врнежите ќе престануваат и во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на температурите.

Ова е табелата на температури:

vreme

Најчитани вести