петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Еве кога жените најмногу сакаат да имаат секс

seks_prashanja_mazzi

Последни вести

Постои врска помеѓу желбата за секс и денови во неделата, како и во месецот, покажуваат резултатите од најновите истражувања.

Имено, либидото кај жените е најсилно пред и за време на плодните денови, и веднаш по завршување на „оние денови“ во месецот.

Истражувањето за тоа во кои денови од неделата жените сакаат да имаат секс покажало дека слободните жени ги одбрале понеделник и среда, а оние во посериозна врска петок и сабота.

Најчитани вести