Секс

Еве кои се најомилените места за секс по дома

Еве кои се најомилените места за секс по дома

Иако спалната соба секогаш ќе остане место број еден за водење љубов, ниту другите простории не се за потценување, па така кујната се наоѓа на второто место како омилен еротски рај за многумина.

Третина од учесниците во најновото британско истражување признале дека, кога страстите ќе се појават, работната површина често ја заменуваат за топол кревет. Исто така, секоја шеста личност открива дека за нив еден од најмоќните фактори на сексуалното возбудување преставува ситуација кога ќе го/ја видат партнерот/партнерката да подготвува вечера.

Ова е топ листа на најсекси места во нашите домови:
1. Спална соба
2. Кујна
3. Дневна соба
4. Бања
5. Трпезарија

TAMABEPA009-670x446

6. Остава
7. Работна соба
8. Ходник
9. Балкон
10. Перална

Научниците истражување и кои карактеристики на партнерот се најпожелни за квалитетна љубовна врска:

1. Искреност
2. Смисла за хумор
3. Фини манири
4. Кулинарски вештини
5. Интелегенција

TAMABEPA014-670x446

6. Вештини во кревет
7. Привлечност
8. Да одржува уредна куќа
9. Добро тело
10. Богатство