среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве кои се најомилените места за секс по дома

Кое е вашето омилено место за секс по дома?

Fotke11

Поврзани вести

Иако спалната соба секогаш ќе остане место број еден за водење љубов, ниту другите простории не се за потценување, па така кујната се наоѓа на второто место како омилен еротски рај за многумина.

Третина од учесниците во најновото британско истражување признале дека, кога страстите ќе се појават, работната површина често ја заменуваат за топол кревет. Исто така, секоја шеста личност открива дека за нив еден од најмоќните фактори на сексуалното возбудување преставува ситуација кога ќе го/ја видат партнерот/партнерката да подготвува вечера.

Ова е топ листа на најсекси места во нашите домови:
1. Спална соба
2. Кујна
3. Дневна соба
4. Бања
5. Трпезарија

TAMABEPA009-670x446

6. Остава
7. Работна соба
8. Ходник
9. Балкон
10. Перална

Научниците истражување и кои карактеристики на партнерот се најпожелни за квалитетна љубовна врска:

1. Искреност
2. Смисла за хумор
3. Фини манири
4. Кулинарски вештини
5. Интелегенција

TAMABEPA014-670x446

6. Вештини во кревет
7. Привлечност
8. Да одржува уредна куќа
9. Добро тело
10. Богатство

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести