петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Еве кој ќе настапува на фестивалот „Слободна зона“

free-zone

Последни вести

Во недела со почеток од 20:00 часот со Диџеј Че  со хип-хоп музика стартува музичкиот фестивал „Слободна зона“ (Free Zone) под мостот „Близнаци“ покрај кејот на реката Вардар во Ново Лисиче.

По настапот на Диџеј Че, на фестивалот од 21:00 часот ќе настапи бендот Фјучр Инк“ од 22:45 часот свој рок настап ќе има Марко Логаут, за потоа од 00:30 часот атмосферата да се загрее со Бора Чорба. Потоа до раните утрински часови свој сет ќе има Диџеј Ник Капа.

Влезот на музичкиот фестивал, чиј покровител е Општина Аеродром, е слободен за сите посетители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести