сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Еве што прават хороскопските знаци на интернет

onlajn_bloomberg_com

Последни вести

Секој хороскопски знак има омилени нешта што сака да ги прави, па дури кога станува збор и за интернетот. Еве што прават хороскопските знаци и како го поминуваат времето пред компјутер.

Овен: Ги прегледува коментарите;

Бик: Бара нови рецепти за готвење:

Близнаци: Читаат нови трачеви за познатите;

Рак: Бара фотографии од слатки животни;

Лав: Објавува селфи фотографии на Инстаграм;

Девица: Учи како да се шминка со помош на туторијали на Јутјуб;

Вага: Купува онлајн;

Скорпија: Гледа порнографски содржини;

Стрелец: Резервира хотел во Букинг;

Јарец: Илегално презема музика и филмови;

Водолија: Истражува филозофски цитати;

Риба: Виси на својот Tumblr профил и става фотографии.

фото: bloomberg.com

Најчитани вести