Магазин

Еве што прават хороскопските знаци на интернет

Еве што прават хороскопските знаци на интернет

Секој хороскопски знак има омилени нешта што сака да ги прави, па дури кога станува збор и за интернетот. Еве што прават хороскопските знаци и како го поминуваат времето пред компјутер.

Овен: Ги прегледува коментарите;

Бик: Бара нови рецепти за готвење:

Близнаци: Читаат нови трачеви за познатите;

Рак: Бара фотографии од слатки животни;

Лав: Објавува селфи фотографии на Инстаграм;

Девица: Учи како да се шминка со помош на туторијали на Јутјуб;

Вага: Купува онлајн;

Скорпија: Гледа порнографски содржини;

Стрелец: Резервира хотел во Букинг;

Јарец: Илегално презема музика и филмови;

Водолија: Истражува филозофски цитати;

Риба: Виси на својот Tumblr профил и става фотографии.

фото: bloomberg.com