сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве што сработи Собранието во изминатиот мандат

Извештајот содржи детални информации за пленарните седници, за активностите на работните тела, за интензивната меѓународна соработка податоци за активностите кои се одвиваат во Собранието.

soranie

Поврзани вести

Службата на Собранието на Република Македонија го изготви мандатниот Извештај за работата на седмиот состав на Собранието за период 25 јуни 2011 – 5 март 2014 година.

Извештајот содржи детални информации за пленарните седници, за активностите на работните тела, за интензивната меѓународна соработка податоци за активностите кои се одвиваат во Собранието.
Во информациите за работата на парламентарните групи и делегации, вклучен е и преглед на активностите за обука и зајакнување и на професионалниот капацитет на собраниската администрација.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести