Магазин

Еве со кој напиток Џеј Ло ја одржува својата фигура витка!

Еве со кој напиток Џеј Ло ја одржува својата фигура витка!

Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро, а се чини дека за тоа покрај редовното вежбање заслужен е и напитокот кој го пие секој ден.

Пејачката во слободното време се занимава со хуманитарни акции, а еден од нејзините проекти е и Центарот за здраво детство. Во рамки на оваа програма, која промовира здрава исхрана како за деца, така и за возрасни атрактивната пејачка со фановите сподели дел од нејзините дневни рутини.

Станува збор за најважниот оброк во текот на денот – појадокот.

-Знаев дека храната која ја јадам не дава енергија, а тоа го почувствував и на моето тело. Тоа го јадеа и моите деца, па се запрашав дали е добро за нив. И така станав подготвена да пробам нешто ново, изјавила Џенифер, која открила дека без овој напиток не го започнува денот.

Станува збр за неверојатно здра напиток, преполн со влакна, Омега 3 киселини и протеини, па можете да го пиете и помеѓу оброци, појаснила таа.

Состојки:

1 рака свеж спанаќ

1 замрзната банана

1 шолја оризова вода

2 лажици путер од бадем

1 лажица протеински прашок

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер. Миксирајте се додека состојките не се соединат. Напитокот пијте го наутро или помеѓу оброци.