вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Еве зошто Анџелина Џоли е толку слаба

angelina-joli-2jan

Последни вести

Во изминатите месеци  медиумите пишуваа за неприродно слабиот изглед на холивудската актерка Анџелина Џоли.

Иако Анџелина Џоли отсекогаш имала карактеристично слаба, тенка фигура, во последните неколку месеци навистина тоа отишло во крајност.

Еден од актерите од сетот на филмот „Unbroken“, која Анџелина го режираше, објаснил зошто тоа е така.

Дејството на филмот се одвива во јапонскиот концентрационен логор, поради што бројни актери кои имаат улога во филмот морале да ја одржуваат препишаната диета за да ја доловат изгледнетоста на жителите на наведениот логор, а Анџелина во тој момент им пружила поддршка и покажала солидарност.

– Секој ден доаѓаше на сетот, им поделуваше совети актерите и всушност, не јадеше многу. Беше многу слаба. Повеќето актери не беа во можност да јадат многу бидејќи глумеа затвореници во логорот. Така што и Анџелина се солидаризираше со нив – открил еден од актерите.

Најчитани вести