сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве зошто мајките никогаш неможат да ја завршат својата работа

mamaaa

Последни вести

Ова забавно видео има повеќе од 50 милиони прегледи на Фејсбук, а прикажува еден типичен ден на блогерката Естер Андерсон од Тексас.

Таа снимила кратко видео со кое се обидела да даде одговор на прашањето зошто мајките никогаш не успеваат да ја завршат својата работа.

Eстер го објавила видеото за да ги сподели своите искуства и да го прикаже мајчинството од една поинаква перспектива.

Погледнете го видеото.

Најчитани вести