петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Евертон ја запечатува судбината на Сандерленд

Kevin Mirallas

Поврзани вести

Саботните натпревари од 34. коло во англиската Премиер лига се во длабока сенка поради утрешните натпревари кои најверојатно ќе дадат одговор и на прашањето кој тим е најблиску до шампионската титула.

Од тоа што е денеска на програма, убедливо најголема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Сандерленд и Евертон.

За домаќинот ова е можеби последна шанса да фати приклучок во борбата за опастанок, додека гостинот има обврска да слави на ова тешко гостување и на тој начин да биде уште поблиску до четвртата позиција на табелата која гарантира настап во последното квалификациско коло од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Слично, неизвесно сценарио, се очекува и во Бирмингем, каде домашниот тим на ВБА ќе се обиде да забележи позитивен резултат во дуелот со се подобриот тим на Тотенхем.

Денеска на програмата: Кристал Палас – Астон Вила, Фулам – Норвич, Саутемптон – Кардиф, Стоук – Њукасл, Сандерленд – Евертон, ВБА – Тотенхем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести