среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Евертон побара 25 милиони фунти за Лејтон Бејнс

bejns 25 mil. funti

Поврзани вести

Раководните лица на убедливо најпријатното изненадување во досегашниот тек од новата сезона во англиската Премиер лига, тимот на Евертон, потврдија дека се подготвени да се ослободат од услугите на офанзивниот лев бек, Лејтон Бејнс.
Репрезентативецот на Англија ќе добие зелено светло за промена на клупската средина но под еден услов, заинтерсираниот клуб за време на зимскиот преоден рок да испрати официјална понуда не помала од 25 милиони фунти.

Ваквото побарување може да биде голем проблем и за актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, кој важи за најголем фаворит во трката по потписот на 29-годишниот бек кој би требало да биде идеална замена за францускиот интернационалец, Патрис Евра кој сигурно ќе си замине од “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок.
Освен Јунајтед, во трката по потписот на Бејнс најверојатно ќе се вклучи и Манчестер Сити, Челзи и Арсенал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести