петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Евертон сака убаво да го испоти Челзи

Soccer - Barclays Premier League - Everton v Chelsea - Goodison Park

Поврзани вести

Саботните натпревари од 27. коло во англиската Премиер лига, би требало да поминат во знакот на дерби пресметката на “Стемфорд Бриџ”, дуелот помеѓу лидерот на табелата, тимот на Челзи и убедливо најпријатното изненадување во досегашниот тек од сезоната, екипата на Евертон.

Гостинскиот менаџер, Роберто Маринез ќе ги нема на располагање услугите на најдобриот фудбалер, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку кој е во сопственост на Челзи и нема право за настап.
Од фаворитите за шампионската титула, убедливо најлесна задача би требало да имаат фудбалерите на Арсенал кои ќе се обидат да ја искористат предноста на домашниот терен во дуелот против апсолутниот аутсајдер, екипата на Сандерленд.

Обврска да слават во дуелот против новајлијата во елитното друштво, тимот на Кристал Палас имаат фудбалерите на Манчестер Јунајтед.

Денеска на програмата: Челзи – Евертон, Арсенал – Сандерленд, Кардиф – Хул, Манчестер С. – Стоук, ВБА – Фулам, Вест Хем – Саутемптон, Кристал Палас – Манчестер Ј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести