четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Евгениј Поп Ацев спортист на Град Скопје за 2013 година

images

Последни вести

Најдобриот македонски маратонски пливач Евгениј Поп Ацев е најдобриот спортист на Град Скопје за 2013 година . Освен Поп Ацев награди за најдобри сениори ќе добијат и Стојанче Стоилов од РК Вардар, Дејан Манаска од РК Металург, Александар Стојковски, Бојан Влакевски, Томи Стефановски, Иво Цветковски, Слободан Ивчевски, Ѓорѓи Чековски и Јасин Реџелари.

Наградата за најдобар тренер ќе оди во рацете на Индира Кастратовиќ, а токму нејзината екипа ЖРК Вардар СЦБТ ќе ја добие наградата за најдобар клуб.

За најдобар млад спортист награди и признанија ќе добијат Виктор Крстевски, Матеј Ангеловски, Елмендин Сејфулаи, Бојан Јанкуловски и Марија Божиновска. Во категоријата за лица со посебни потреби награда ќе добие Димче Михајловски, а Владимир Аницинов ќе добие признание за спортист со посебни достигнувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести