сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Евра, денари, долари и злато украдено од куќа во Битола

Арамија направил штета од 250.000 денари откако провалил во домот на битолчанец.

g_kradec

Поврзани вести

Денари, евра, австралиски долари и златен накит украл арамија од куќа во Битола откако во рано наутро влегол преку дрвена врата.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера, од шест до девет утрината, арамија провалил во домот на 73-годишиот П.Н. во Битола на улицата Солунска.

Арамија успеал да влезе преку незаштитена  дрвена врата,а  откако ги пребарал собите, одземал пари во различни валути и разновиден златен накит, причинувајќи штета од 250.000 денари.

Со парите и златото арамијата избегал во непознат правец, а полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести