Македонија,Крими хроника

Евра, долари, пиштол и документи украдени од дуќан во Чаир

Евра, долари, пиштол и документи украдени од дуќан во Чаир

Евра, долари, пиштол и документи украл арамија од продавница за електроника во скопски Чаир.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи тешка кражба се случила ноќта помеѓу петок и сабота во продавницата за електроника „Ефро Електроник“ на улицата Втора Македонска Бригада во скопски Чаир. Арамија провалил во дуќанот сопственост на 45-годишниот А.А.

Откако насилно делувал на бравата на влезната врата, арамијата влегол во дуќанот од каде насилно ги отворил фиоките и одземал околу 2.300 евра во различни валути, пиштол и документи, по што избегал во непознат правец.

Скопската полиција работи на расчистување на случајот.