сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Евра и златни лири украдени од старец во Новаќе

Од домот на старец во село Новаќе арамија украл евра и златни лири.

evra-vo-corap

Поврзани вести

Старец остана без еврата и златните лири.

Тешка кражба се случила пред две ноќи во домот на 88-годишниот М.О. во селото Новаќе во Боговиње, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Арамијата успеал да влезе во куќата откако со насилно ја отворил вратата. Со 6.000 евра и 16 златни лири арамијата побегнал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на кражбата тешка 14.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести