петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Евра, накит и пиштол украдени од стан во Аеродром

Арамија направил штета од 2.000 евра откако провалил во стан влегувајќи преку балконската врата.

zlatoinakit

Последни вести

 

Евра, накит и пиштол украл арамија од стан во скопски Аеродром пред два дена.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека пред два дена се случила тешка кражба во станот на 63-годишната Ф.Ѓ. и една година постариот Д.Ѓ. лоциран на улицата  Коста Новаковиќ во скопската населба Аеродром.

Арамијата успеал со погоден предмет да ја отвори вратата од балконот и да влезе во станот. Откако ги пребарал собите, украл 1.000 евра, разновиден златен накит и пиштол.

Арамијата со плен од околу 2.000 евра избегал во непознат правец, полицијата превзема мерки за негово откривање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести