петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Евра не откри дали има договор со Интер

evra ne otkri

Поврзани вести

Заменик-капитенот на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, не даде конкретен одговор на прашањето дали во новата клупска сезона ќе го носи дресот италијанскиот калчо гигант Интер.

“Мене ми е убаво во Манчестер, убаво ми е на “Олд Трафорд”. Кога ќе добијам впечаток дека моето искуство повеќе не му е потребно на овој клуб, тогаш ќе ја сменам клупската средина, ќе прифатам нова авантура. Мојата иднина? Не мислам на мојата иднина, јас живеам во сегашно време, фокусиран сум само на мојот клуб”, изјави Евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести