четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Евра се ќе признае за две недели

evra priznae dve nedeli

Последни вести

Заменик капитенот на се уште актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра откри дека за две недели ќе откри каде ќе настапува во новата клупска сезона.

Репрезентативецот на Франција на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а се погласни се шпекулациите дека офанзивниот бек ќе замине од “Олд Трафорд” и ќе ја прифати одличната понуда на францускиот прволигаш Монако.

“За две недели ќе ја донесам конечната одлука, за две недели ќе одлучам кој ќе биде следниот чекор во мојата кариера. Не сакам да ширам некакви шпекулации. Знам дека постојано се пишува за мојата иднина, истовремено се пишува дека ќе останам во Мачестер и дека ќе си заминам од “Олд Трафорд”. Во овој момент, нема ништо конкретно, а мојот агент во следните неколку дена ќе има состанок со челниците на Манчестер Јунајтед. Прво сакам да заврши актуелната сезона, но сите знаат колку го сакам Јунајтед. На крајот од актуелната сезона ќе кажам дали останувам во Манчестер или ја менувам клупската средина”, изјави Евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести