вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Европска недела за безбедност и здравје при работа

rabotnik-500

Последни вести

Тркалезна маса на тема „Важноста и учеството на граѓанските организации во креирањето на политики на национално ниво” ќе се одржи денеска во организација на Македонското здружение за заштита при работа.

Со овој настан започнува одбележувањето на Европската недела за безбедноста и здравјето при работа.

На тркалезната маса ќе се дебатира за влијанието, важноста и учеството на граѓанските организации во креирањето на политики на национално ниво.

Дополнително на настанот ќе биде презентирана „Студија за имплементација на безбедност и здравје при работа во Македонија”, изработена од проф. д-р Александар Гроздановски, како и промоција и најава на кампањата „Безбедноста на прво место”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести