вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Европските санкции против Русија ќе стапат во сила уште оваа недела?

g_rusija-zname

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи на Франција, Лорен Фабиус изјавил дека санкциите на Европската унија против Русија, можат да стапат во сила уште оваа недела, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Министерот појаснил дека станува збор за замрзнување на имотот и поништување на визите на руски и украински државјани. Фабиус дополнил дека мерките може да бидат одложени ако Москва покаже стремеж кон нормализирање на ситуацијата во Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести