понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Евзони и натаму затворен, во Грција само преку Меџитлија и Дојран

Поради штрајк на грчките земјоделци, граничниот премин Евзони се уште е затворен за сообраќај. Премините Меџитлија (Битола) и Дојран се отворени за сообраќај.

евзони

Поврзани вести

АМСМ информира дерка сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува во Крушево.

Магла со видливост од 50 – 100 метри има на планинските премини Стража и Плетвар.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, освен на граничниот премин Богородица, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува за македонската страна на премините.

Најчитани вести