недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Евзони се уште затворен, магла на патот Лисец-Попова Шапка

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по наместа влажни коловози. Магла со видливост од 50 до 100 метри има на патниот правец Лисец - Попова Шапка - Лисец.

евзони

Поврзани вести

Авто мото сојузот на Македонија утринава соопшти дека граничниот премин Евзони се уште е затворен за сообраќај поради штрајкот на грчките земјоделци, а останатите граничните премини на македонско-грчката граница, односно Дојран и Меџитлија се отворени.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Најчитани вести