среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Езекел Гарај потпиша за Зенит

GARAJ POTPISA ZA ZENIT

Последни вести

Репрезентативецот на Аргентина и сега веќе поранешен фудбалер на актуелниот шампион на Португалија, тимот на Бенфика, Езекел Гарај, во следните пет сезони ќе го носи дресот на вицешампионот на Русија, тимот на Зенит.

За да ги осигураат услугите на централниот дефанзивец, раководните лица на Зенит мораа да го прифатат побараното обештетување од 15 мил. евра.

„Им благодарам на сите кои ме поддржуваа во оваа величествена сезона во Бенфика, но време е за нов предизвик“, изјави Гарај веднаш по натпреварот против селекцијата на Нигерија.

Поранешниот фудбалер на Њуелс Одл Бојс, Расинг Сантандер и Реал (М) долг временски период важеше за најголема желба на Манчестер Јунајтед.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести