четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Фабрегас: Меси ќе биде како разјарен бик

Lionel Messi

Поврзани вести

Одличниот играч за врска на каталонскиот гигант Барселона, Сеск Фабрегас, откри дека неговиот тимски колега, Лионел Меси ќе биде како разјарен бик кога ќе се врати на фудбалскиот терен по опоравувањето од повредата на задната ложа која ја заработи на првенствениот натпревар против екипата на Бетис.

„Му беше потребен одмор затоа што веќе имаше повреда и нема друго решени освен да престане да игра. Имаше четири или пет повреди на мускулот по ред. Мораше да мирува, а сега сигурен сум дека ќе бида како бик кога ќе се врати на терен“, изјави Фабрегас за „Марка“.
Шпанските медиуми потврдија дека аргентинскиот интернационалец најверојатно ќе биде во комбинација за престојниот првенствен натпревар против екипата на Елче, кој е на програма веќе во недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести