сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фабрегас од „Ноу Камп” се сели на „Итихат”

Интернационалната групација „Абу Даби" е подготевна да го исплати побараното обештетување за репрезентативецот на Шпанија од 40 мил. евра, а таква подготвеност претходно демострираа и раководните лица на Манчестер Јунајтед.

fabregas seli na itihat

Поврзани вести

Сензационалната информација дека челниците на каталонскиот гигант Барселона се во потрага по клуб кој ќе одвои сериозна парична сума за услугите на одличниот играч за врска, Сеск Фабрегас, со голема радост е прифатена и од раководните лица на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити.
Интернационалната групација “Абу Даби” е подготевна да го исплати побараното обештетување за репрезентативецот на Шпанија од 40 мил. евра, а таква подготвеност претходно демострираа и раководните лица на Манчестер Јунајтед.
Поголеми шанси, кога е во прашање потписот на Фабрегас има помалку трофејниот клуб од Манчестер кој и во новата сезона ќе биде дел од групната фаза во Лигата на шампиони, додека Јунајтед најверојатно ќе се натпреварува само во домашното првенство и во куп натпреварите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести