вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Фабрегас: Шпанија не се плаши од Бразил

FABREGAS SPANIJA BRAZIL

Поврзани вести

Репрезентативецот на Шпанија и стандарден првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Сеск Фабрегас како смешна ја дефинираше пласираната информација дека актуелниот светски и европски шампион се плаиш од домашинот на престојниот Мундијал, репрезентацијата на Бразил.

“Во 2008 година, ретки беа тие кои веруваа во репрезентацијата на Шпанија, ретки беа тие кои веруваа дека Шпанија ќе биде крунисана за нов европски шампион. После ЕП во Австрија и Швајцарија, Шпанија изгради репутација на фудбалска сила, која славеше на следниот Мундијал и на ЕП во Украина и Полска. Не знам од каде таа информација дека Шпанија се плаши од Бразил. Шпанија не се плаши од БразиЛ. Домаќинот има многу силен тим. Точно дека загубивме во финалниот натпревар од Купот на Конфедерации, но ако има нов дуел помеѓу овие две селекции, сигурно ќе бидете сведоци на сосема поинакво сценарио”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести