петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

„Фајнлфорот“ во Купот на Македонија во Охрид

Бранител на трофејот во Купот на Македонија е Металург, кој во ланското финале во СРЦ „Кале” го совлада шампионит Вардар.

kup na makedopnija

Последни вести

Фајнлфор турнирот во ракометниот Куп на Македонија ќе се игра во Охрид ( 17 – 18 мај), потврдија челниците на Ракометната федерација на Македонија.

„Охрид покажа голема заинтересираност за организацијата на завршниот турнир во Купот на Макердонија.  Веруваме дека  се ќе мине во најдобар ред, бидејќи Охрид беше одличн домаќин и на кошаркарскиот турнир”, изјавија од РФМ.

Бранител на  трофејот во Купот на Македонија е Металург, кој во  ланското финале во СРЦ „Кале” го  совлада шампионит Вардар.

Ракометната федерација на Македонија  на Управниот Одбор донесе одлука да го награди селекторот на младинската репрезентација Зоран Петковски, со  60.000 денари за пласманот на ЕП 2014 во Австрија.

Петковски ги водеше млаадинците  до три победи, над Италија, Грција и Исланд, освојувајќи го првото место на турнирот што се одржа во СРЦ „Кале“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести