сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фалкао достапен за 100 милиони евра, Абрамович ќе понуди пари и за Торес

Откако му стана јасно дека на теорија се сведени шансите за да го задржи во Франција, богатиот сопственик на Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев, ја дефинираше паричната сума која ќе ја побара доколку некој клуб покаже сериозен интерес за колумбискиот интернационалец, Радамел Фалкао.

falkao

Поврзани вести

До сега, најгласни околу можноста да ги осигураат услугите на 26-годишниот напаѓач беа челниците на Челзи и на Реал (М), Роман Абрамович и Флорентино Перез, но нивата желба ќе стане реалност само доколку го исплатата побараното обештетување од 100 милиони евра.

Таквото обештетување сигурно ќе претставува голем проблем и за сопственикот на “сините” и за првиот човек на “кралскиот клуб”, па во игра е и опцијата, освен поголема парична сума, да бидат понудени и неколку фудбалери кои би се преселиле во обратната насока.
Англиските медиуми се убедени дека Абрамович ќе понуди околу 60 мил. фунти за Фалкао, но во официјалната понуда ќе бидат вметнати и услугите на шпанскиот интернационалец, Фернандо Торес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести