понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фалкао ќе заработува по 50 илјади евра дневно

falkaopict

Последни вести

Откако славниот Фалкао потпиша за Манчестер јунајтед, медиумите почнаа да пишуваат за огромната заработка која ќе ја реализира со трансферот.

Радамел Фалкао за само една недела ќе заработува по 280.000 фунти, што е еквивалент на повеќе од 350.000 евра.

Како што пишува Дејли мејл, тој за еден ден ќе заработува 42.857 фунти, за еден час 1.785 фунти и за само една минута ќе инкасира по 29 фунти.

Неодамна тој беше забележан со сопругата Лорели Терон, како уживаат во Мајами заедно со ќеркичката Доминик Гарсија.

Колку за споредба, најдобрите фудбалери на светот, Меси и Роналдо, заработуваат по 292.000, односно 288.000 фунти неделно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести