петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Фалкао може на Енфилд Роуд, но под специфични услови

falcao

Поврзани вести

Раководството на Монако е многу блиску до одлука со која Радамел Фалкао сепак би завршил во Ливерпул – но на позајмица!

Како што пренесува Дејли Мејл, клубот од Кнежевството за колумбискиот репрезентативец бара 12 милиони фунти, но и Ливерпул да ги превземе обврските околу исплатата на платата на одличниот напаѓач која изнесува 200 000 фунти неделно.

Менаџерот на Црвените Брендан Роџерс изјави дека клубот има пари за врвно засилување во нападот и дека до крајот на преодниот рок ќе проба да најде адекватна замена за Луис Суарез кој премина во Барселона.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести