вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Фалкао не сака соработка со специјалниот Мурињо

falkao za murinjo

Поврзани вести

Најскапата аквизиција во клупската историја на францускиот прволигаш Монако, колумбискиот интернационалец, Радамел Фалкао, откри дека се уште е невозможна евентуалната соработка со контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо.

„Дали сакам да игра за Жозе Мурињо? Никогаш не сум размислувал на оваа тема. Тоа е невозможно, ние чекориме по различни патеки, а јас имам петгодишен договор со Монако. Мурињо е тренер кој има фантастична кариера, доволно е да ги погледнете сите титули кои ги има освоено. Точно дека има поразличен стил од останатите тренери и менаџери и поради таквиот стил Мурињо не е меѓу омилените стручњаци. Поради тоа, Мурињо е специјален. Знам дека има многу шпекулации околу мојата иднина, но јас не се замарам со новинарските текстови. Јас сум целосно фокусиран на моите зацртани цели”, изјави 60 милионското засилување на Монако.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести