петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Фалкао останува во Јунајтед

falcao

Поврзани вести

Иако Радамел Фалкао се уште не почнал да ги тресе туѓите мрежи, челниците на Манчестер јунајтед побрзаа што поскоро да ги разрешат дилемите околу неговата иднина потпишувајќи перманентен договор со Колумбиецот.

Весникот „Дејли мејл“ информира дека менаџерот на Фалкао ги договорил личните услови на фудбалерот, па ќе се чека во текот на сезоната тој договор да биде и официјално потпишан. Како што е познато, Фалкао пристигна на „Олд трафорд“ на последниот ден од преодниот рок на едногодишна позајмица од Монако вредна шест милиони фунти, а „ѓаволите“ имаат можност целосно да го откупат неговиот договор со францускиот прволигаш за дополнителни 42,5 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести