недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Фалкао пристигнува на Стемфорд Бриџ

falcao

Поврзани вести

Екипата на Челси за време на летниот преоден рок би можела во своите редови како позајмен играч да го ангажира колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао, тврди англиски “Стар”.

Фудбалерот кој има 29 години не се изнаигра баш во Манчестер јунајтед и се врати во старата средина, Монако. Сега, тој е пред нова позајмица и враќање во Премиерлигата, овој пат во тимот на Жозе Мурињо, кој го сака Колумбиецот во тимот на “сините” како замена за Дидие Дрогба кој си замина од “Стемфорд Бриџ”.

Искусниот голгетер ќе настапи за Колумбија на Копа Америка каде ќе биде капитен, а ако двете страни се договорат, тој ќе го реализира трансферот на почетокот на јули.

Најчитани вести