среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Фалкао се сели во Манчестер Јунајтед

146808101453f0679824659851628301orig0

Последни вести

Колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао е многу блиску до преселба во екипата на Манчестер Јунајтед, јавуваат англиските медиуми.

Тој на “Олд Трафорд” ќе дојде на едногодишна позајмица од Монако, а Јунајтед за неговите услуги ќе плати дури 12 милиони фунти.

Според информациите на некои од светските медиуми, Фалкао уште денес со приватен авион ќе пристигне во Манчестер, каде треба да ги мине лекарските прегледи.

Фалкао минатото лето се пресели од Атлетико Мадрид во Монако за 50 милиони фунти, а за тимот од малото кнежество постигна 11 голови, но во јануари заработи тешка повреда на коленото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести