четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Фалкао во Јувентус?

Radamel Falcao

Последни вести

Иако понудите од Реал Мадрид, Барселона, Ливерпул се веќе застарени, Радамел Фалкао по се изгледа нема да остане во Монако.

Колумбиецот, според последните извештаи, во оваа сезона ќе игра во дресот на Јувентус, од каде се спремни да дадат големи пари, за да го обезбедат Фалкао на позајмица.

Цели 20 милиони евра, но и привилегиран статус при неговиот евентуален трансфер е сумата што торинскиот клуб е подготвен да ја издвои, за да го доведе извонредниот напаѓач.

Фалкао е еден од најбараните играчи на фудбалскиот пазар, иако пред само еден месец се врати на фудбалските терени, опоравувајќи се од тешката повреда.

Со него во тимот, Јувентус би можел да се надева на забележителен настап во фудбалска Европа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести